Як паперовий посуд рятує океани

Тривалість «життя» звичайної одноразової пластикової трубочки для напоїв лише 5 хвилин, після чого вона 500 років розкладатиметься у природі. Саме тому Європарламент віднині заборонив їх. Найбільші мережі фастфудів уже замінили їх на паперові.

Крім трубочок, поза законом опинились і одноразові тарілки, ложки, виделки, а також пластикові контейнери та ватні палички, бо вони найбільше забруднюють світовий океан, у чому влітку деякі єврочиновники переконались особисто.

Процес накопичення продуктів з пластмаси у навколишньому середовищі триває, що негативно позначається на дикій природі, середовищі проживання диких тварин і людей. Існує безліч видів і форм пластикового забруднення. Воно негативно впливає на земну поверхню, водні шляхи й океани. Різні регіони докладають зусиль, аби зменшити рівень пластикового забруднення, наявні спроби знизити використання пластмас і заохотити до їх переробки. Причина поширення пластикового забруднення – невисока ціна і довговічність пластику, що визначає високий рівень його використання людиною.

Лише за 2018 рік в усьому світі було вироблено близько 380 мільйонів тонн пластику. З 1950 року по 2018 рік було вироблено близько 6,3 мільярда тонн пластику, з них перероблено близько 9 %, спалено – 12 %. Величезна кількість пластикових відходів неминуче потрапляє у навколишнє середовище. З огляду на результати досліджень можна припустити, що у 90 % морських птахів в організмі є пластик.

Читайте також